Budownictwo

Kłopoty z oknami? Zobacz, jak naprawić

Na instalację samego okna składają się miarodajne detale, jakie należy w odpowiedni sposób zamontować. Mają one wpływ na całą instalację okna, dlatego w wypadku każdego należy zachować właściwą ostrożność. Należałoby skoncentrować się choćby na kołnierzu- nieprawidłowa instalacja takiego kołnierza uszczelniającego może być przyczyną przeciekania okna. Jakie kołnierze są obecnie proponowane? przede wszystkim do pokryć płaskich, profilowanych i wysoko profilowanych. Poza tym mogą być one dobrane do przeróżnych głębokości montażu okna.

Należy w związku z tym właściwie przystosować kołnierz. Musimy wziąć wtenczas pod uwagę typ pokrycia, jak i do planowaną głębokość montażu. Poza tym kołnierz dobiera się do typu pokrycia dachu. Co zapewnia nam właściwa szczelność? przede wszystkim wypełnienie przestrzeni pomiędzy kołnierzem a zaciemnieniem dachu klinami uszczelniającymi. Co jeszcze należałoby brać pod uwagę? Chociażby dobór materiału kołnierza do materiału pokryciowego.

Warto wtenczas brać pod uwagę materiał pokrywający dach, jeżeli zastosujemy przeciwstawny metal, to mogą one wchodzi w przedziwne reakcję – zobacz membrana epdm. W skład instalacji okna kwalifikujemy także poprawnie dobrane pokrycie okna. Co warto o nim powiedzieć? przede wszystkim należy wskazać, że już takie nieprawidłowo ułożone pokrycie powoduje uszkodzenia kołnierza. Co jest tego wynikiem?

Głównie dochodzi to poprzez ustalenie zanadto bliskiego czy też nazbyt dalekiego odsunięcia pokrycia dachowego od. Jednakże jak jesteśmy w stanie uniknąć takiej pomyłki? Choćby przez branie pod uwagę rodzaju pokrycia dachowego. W wypadku dachówek okno musi być instalowane nad całym ich szeregiem. A w przypadku blachodachówek okno należy zamontować nad zakładem poziomym łączącym arkusze blachy. Poza tym należałoby zaznaczyć, iż do przeciekania okna może dojść wówczas, gdy nieprawidłowo ułożone pokrycie zablokuje odpływ wody. Do czego może to doprowadzić? Takie coś może być skutkiem zbyt bliskiego dosunięcia pokrycia do okna. A jak tego uniknąć? Przez zachowanie poprawnego odstępu pomiędzy pokryciem a oknem. Poza tym warto pamiętać o czyszczeniu pomiędzy materiałem pokryciowym a bocznymi elementami kołnierza. Dzięki zastosowaniu się do takich rad dane okna nie będą sprawiać nam komplikacji.