Budownictwo

Instalacje odpylania usprawniające dużo czynności produkcyjnych

Instalacje odpylania jakie usprawniają sporo czynności produkcyjnych wyprodukowane są przez firmę Nestro. Klienci mogą też liczyć na ich zainstalowanie. Zakłady przemysłowe nad wyraz często mają problem zapylenia jakie powstaje w czasie obrabiania surowców, lecz też podczas przesypywania wyrobów sypkich pomiędzy przenośnikami. Pyły mogą spowodować: problemy zdrowotne, choroby powiązane z wykonywaniem określonego zawodu oraz zanieczyszczenie środowiska.

Z tego powodu w instalacje odpylania od wskazanej firmy warto zainwestować. Są one nowoczesne, wytrzymałe i wydajne. W znaczący sposób zmniejszają stężenie pyłów na stanowiskach pracowniczych przez ich usunięcie i odpylenie powietrza w filtrze. Wykorzystuje się to w licznych dziedzinach przemysłowych, w branży: spawalniczej, metalowej, drzewnej, energetycznej, ceramicznej, spożywczej oraz farmaceutycznej. Filtr za każdym razem dobierany jest do typu zanieczyszczeń jakie występują w konkretnym miejscu pracy oraz pod względem tego, jaka ilość powietrza ma być oczyszczana.

Spory zbiór instalacji odpylania przemysłowego pozwala przedsiębiorcy dostosować urządzenie do jego branży. Wszechstronna usługa zawiera: opracowanie projektu na bazie indywidualnych parametrów, wybór urządzeń pod kątem znaczących dla działalności klienta czynników, poradnictwo techniczne, solidny montaż oraz serwis i monitoring instalacji, o ile pojawi się taka potrzeba.

Zadaniem każdej instalacji odpylania jest zabezpieczenie zdrowia pracowników, utrzymanie bezpieczeństwa w zakładzie pracy oraz polepszenie stanu środowiska naturalnego. W mniejszych zakładach mogą być zastosowane: filtry workowe typu NASF, filtry stanowiskowe typu NFB a także filtry podciśnieniowe typu NE 160, 250 i 300. Ich kompaktowa konstrukcja i mobilność pozwalają na wykorzystanie w wielu zakładach pracy. Natomiast dla średnich oraz dużych zakładów Nestro oferuje filtr podciśnieniowy typu ZWF 9/4, przystosowany do oddzielenia pyłu lub wiór pochodzenia drzewnego od 5 do 100 000 m3/h.